Son Gönderiler

İnsanların Hayatını Kurtaran 5 Hayvan

5- Goril Jua
1996 yılında bir hayvanat bahçesinde, 3 yaşında ki bir çocuk korkuluklardan düştü. Bunu gören 8 yaşındaki dişi bir goril hemen çocuğu kucağına alıp emniyetli bir yere götürdü. Bir kütüğün üstüne oturdu ve baygın haldeki çocuğu kucağında sallayarak kendine getirmeye çalıştı. Daha sonra çocuğu hayvanat bahçesinin bakıcılarına teslim ederken, hem sevgisini belli etmek hem de iyileşeceğini söylercesine bir iki kere sırtına vurdu. Dişi gorilin adı Binti Jua'ydı. Çocuğu erkek gorillerin onu parçalamasından kurtarmıştı. Kameralara çekilen olay bütün dünyada gösterildi. Onu doğadan kopartıp hayvanat bahçesine hapseden insanlığa ders veren Jua, kahraman ilan edildi!


4- Beyaz Balina Mila
Çin'de tüpsüz dalış yarışmasına katılan dalgıç Yang, 6 metre derinliğine indiğinde bacağına giren kramp yüzünden hareket edemeyecek hale geldi. Mila adındaki balina, bacağına kramp giren ve dibe doğru batmaya başlayan dalgıcın bacağını ağzına aldı ve kızı yüzeye çıkardı. Yaşadığı şoku atlatan kadın, hayatını Mila'ya borçlu olduğunu belirtti.


3- Papağan Willie

Amerika'da bebek bakıcılığı yapan Megan Howard, bebek Hannah‘ın kahvaltısını verip yemesi için onu salonda yalnız bıraktı. Yemeğini yerken bir parça Hannah’ın boğazına kaçınca küçük kız nefes alamamaya ve morarmaya başladı. Nefes alamayan bebeğin çırpındığını gören papağan Willie daha önce bağırmadığı kadar yüksek sesle çığlık atmaya ve kanatlarını hızla çırpmaya başladı. Papağanın ’Bebek’ diye seslenmesiyle odaya gelen bakıcı, yüzü mosmor olan bebeği kurtardı.


2- Todd Endris

Todd Endris, 2007 yılında sörf yaparken bir beyaz köpek balığının saldırısına uğradı. Ciddi kanaması başlayan Todd acil hastaneye gitmeliydi. Bu esnada, büyük bir yunus topluluğu adamın etrafında etten bir duvar örerek daireler çizmeye başladı. Sörf tahtasına binen yaralı adam, kıyıya kadar yunuslarla birlikte yüzdü. Böylelikle köpek balığı tekrar adama saldıramadı. Kıyıya ulaştıktan kısa süre sonra hemen hastaneye kaldırılan Todd, sağlığına ve hayatına yunuslar sayesinde kavuştu.


1- Ningnong

2004 yılında yaşanan tsunami felaketinden kurtulan sekiz yaşında Amber Mason yaşamını bir file borçlu olduğunu belirtti. Dalgaların boyu yükseldiğinde 4 yaşındaki Ningnog adlı fil dalgalardan kaçarak hem kendinin hem de Amber'in hayatını kurtarmış. Ningnong şimdi plaja geri dönmüş durumda, dalgalarla oynamaya devam ediyor. Amber'in yaşamını kurtardığı için de, küçük kızın ailesi, Ningnong'un sahibine her ay para ödülü verecek.


Hiç yorum yok

Comments System