Son Gönderiler

Dünyanın En Sıra Dışı 5 Vücut Geliştiricisi

5-  Aditya DevHindistan'da yaşayan 26 yaşındaki Aditya Dev, dünyanın en küçük vücut geliştiricisi. ‘cep herkül’ olarak anılan Aditya, sadece 9 kg olmasına rağmen 1.5 kg'lık ağırlıkları kolayca kaldırıyor. Her gün binlerce insan, vücut geliştiren Aditya’yı görmek için çalıştığı spor salonuna geliyor. Cücelik hastalığına sahip bir çok insana göre oldukça sağlıklı olan Aditya'nın vücudu ise oldukça orantılı. 

4- Nick Scott
Bir futbolcu olan Nick Scott 1998 Yılına kadar sıradan ve kendi halinde yaşayan bir adamdı. 1998 yılında arabasıyla futbol antrenmanına giderken ön lastiği patladı ve ciddi bir kaza geçirdi. Hayatı bu kazadan sonra değişmişti çünkü kaza sırasında aldığı omurilik zedelenmesi yüzünden artık yürüyemeyecekti. Trafik kazasının kendisini yok etmesine izin vermeyen Nick, tüm olumsuzluklara rağmen yaşamayı seçerek vücut geliştirmeye başladı. Tekerlekli Sandalyesi ile katıldığı vücut geliştirme şampiyonasını ve onlarca şampiyonayı kazandı.

3- Arlindo De Souza
Vücut geliştirme tutkunu Arlindo de Souza, kullandığı maddeler nedeniyle ‘Brezilya’nın en büyük pazulu kişisi’ seçildi. Kollarını geliştirmek için streoid, hormon ve at vitaminleri aldığını belirten De Souza’nun pazuları 76 santimetre çapında. Yetkililer ölümcül kokteyl kullananların kol ve ayaklarının kesildiğini ya da kalp krizi geçirerek öldüklerini belirtiyor. De Souza, ülkesinde ıspanak yiyerek bir anda güçlenen çizgifilm karakteri Temel Reis’e benzetiliyor. 

2- Mini Mr.Olmpia
Çocukların kilo kaldırma ve vücut geliştirme gibi etkinliklere katılması çoğu zaman kamuoyunda tepkilere neden oluyor. 9 ve 6 yaşındaki Stroe kardeşlerin görüntülerinden sonra bazı insanlar gerçekten konu hakkında endişelenmeye başladı. Kasım 2014 yılında ise, Mr.Olympia yarışmasına katılan 12 yaşındaki Vinny Poppleton, Mini Mr.Olympia adlı ödüle layık görüldü. Doğal vücut geliştiricisi olan Vinny Poppleton sporun kendisine güven kazandırdığını ve sporun kendisine bir zararı olmadığın söylüyor. 

1- Barbie ThomasBarbie Thomas, iki yaşındayken tırmandığı elektrik trafosunda bir kaza geçirdi ve iki kolu da kemikleriyle birlikte yandı. Bunu sonucunda günlerce komada kaldıktan sonra iki kolu omuzundan kesildi ancak hayata küsmedi. Sadece ayaklarını kullanarak kendi vücudunu inanılmaz bir şekilde geliştiren Barbie, bu konuda uluslararası yarışmalara bile katıldı. Bütün işini ayaklarını kullanarak yapan Barbie, onları birer el gibi kullanıyor. Ayaklarıyla araba kullanan, dişini fırçalayan, buzdolabından süt alıp içen genç kadın telefonla bile mesajlaşabiliyor.


Hiç yorum yok

Comments System