Son Gönderiler

Bedenlerini Modifiye Eden 6 İnsan

6- Henry Damon
Venezuela’da yaşayan Henry Damon, Kaptan Amerika'nın düşmanı olan Red Skull karakterine benzeyebilmek için bıçak altına yattı. Küçüklükten beri Red Skull gibi olmak istediğini anlatan Damon, kötü karaktere benzemek için yüzüne silikon enjekte ettirdi ve hatta burnunu kestirdi. Kırmızı tenli olmak için de yüzüne dövme yaptıran Damon, geçirdiği estetik ameliyatlar için yüklü miktarda para harcadı.5- Boyun UzatmaKuzey Tayland'daki Padaung kabilesinin kadınları, dünyanın en uzun boynuna sahip olma rekorunu ellerinde tutuyor. Kabilede ki kızlar, ergenlik çağına ulaşmadan önce boyunlarının etrafını saran demir halkalar takıyorlar. Kulak memesiyle en alttaki halkanın arasındaki mesafe yaklaşık 25 santimetre, bu da normal bir boynun sahip olduğu uzunluğun 2 katı anlamına geliyor. Kayıtlara geçen en uzun boyun 40 santimetrelik uzunluğa sahip.


4- Joel MigglerAlmanya'da yaşayan vücut modifikasyonu sanatçısı Joel Miggler, yanaklarını delip taktığı halkalarla dişlerini ve çenesini açığa çıkarttı. Miggler'in her iki yanağında da 3,5 santimetrelik delikler var. Yüzünde ise toplamda 11 adet delik var. Normal insanlar gibi yiyip, içebilen genç adam çorba gibi sıvı gıdalar tüketirken zorlandığını belirtiyor.


3- Erik Sprague
Küçüklüğünden beri kertenkelelere aşık olan Eric Sprague, kendini bir kertenkeleye benzetmek için onlarca modifikasyon geçirmiş. Hayatının 800 saatini dövme yaptırarak geçiren Eric dilini kestiren ilk kişilerden, hatta bu akımın öncüsü olduğu söyleniyor. Kendisine Kertenkele Adam diye hitap edilen Sprague, eğlence gösterileri yaparak geçimini sağlıyor.

2- Maria JoseCristerna Maria Jose Cristerna, vampirlere duyduğu sempati nedeniyle birden fazla ameliyat olarak görünümünü değiştirmiş. Rekorlar Kitabı‘na giren María José’nin üzerinde 50 civarında modifikasyon söz konusu. vampir dişlerine ve deri altı titanyum boynuzlara sahip olan kadın, ameliyat sırasında  kendisine anestezi bile yaptırmamış. Meksika’da çocuklarıyla birlikte yaşayan kadın, dört çocuk annesi ve aynı zamanda da diplomalı bir avukat.


1- Ataye EligidagneAtaye Eligidagne isimli bayan Etiyopya kabilelerinde bir gelenek olan dudak disklerinden kullanarak dudaklarının çapını büyütmüş. Dudakların çapı tam 59,5 cm. Kendisi Guinness Dünya Rekorları kitabında en büyük dudaklı kadın ünvanına sahip. Dudak diskleri Etopya'da Omo Nehri Vadisindeki Surma kadınları arasında bir gelenektir. 1896'dan beri bu bölgede bu gelenek devam ediyor. Etiyopya hükümeti bu disklerin kullanımını yasaklamak bir dizi tedbir almış fakat kabileler arasında dudak diskleri halen kullanımda.1 yorum:

Comments System