Son Gönderiler

En Büyük 5 İnternet Yalanı5- Kur'an'ı Yırtan Kız
Uzun bir süre hem sosyal medyada hemde günlük hayatta "Kur'an'ı Yırtan Kızın Sonu" olarak sunulan bu görüntü aslında Patricia Piccinini adlı sanatçının eseridir. Patricia, bir insan ile bir hayvanın birleşiminden çıkacak sonuçları düşünerek bir çok garip balmumu heykel yapmıştır.

İşte Avusturalyalı sanatçı Patricia Piccinini'nin tuhaf çalışmalarından bazıları;
4- Herkesin Rüyasına Giren Adam
2009 yılında açılan bir İnternet sitesinde ‘’bu adamı rüyanızda gördünüz mü’’ diye bir soru soruldu. Sitenin iddiasına göre ekrandaki adam binlerce kişinin rüyasına giriyordu. Fenomen haline gelen adam her yerde aranmaya başlansa da bir türlü bulunamadı.

Gerçek, bir süre sonra ortaya çıktı. Siteyi açan, İtalya'da faaliyet gösteren bir "gerilla pazarlama" şirketinden başkası değildi. Sitenin amacı tıklayanlarda ‘’acaba gördüm mü’’ algısını yaratarak haberin daha çok yayılmasını sağlamaktı. Kısacası böyle bir adam kimsenin rüyasına girmiyordu. Böyle bir adam da hiç var olmamıştı.3- Kelebeklerin Ömrü 1 Gündür
Bugüne kadar Dünya üzerinde normal ömrü 1 gün olan tek bir kelebek türü bile tespit edilememiştir. Yetişkin kelebeklerin ömrü, türüne bağlı olmak üzere 1 hafta ile 1 yıl arasında değişebilir. Üstelik bu süreye yaşam döngüsündeki "yumurta", "tırtıl" ve "koza" dönemleri dahil değildir. Eğer bu dönemler de dahil edilirse, çoğu kelebeğin ömrü 1 seneyi bulabilir.


2- Evlilik Yüzüğü
Sosyal medyada, sol yüzük parmağında ki damarların kalbimize direk ulaştığı ve bu yüzden evlilik yüzüğünün bu parmağa takıldığı söylenir. Ancak sorun şu ki, vücudumuzdaki bütün damarlar kalbimizle bağlantılıdır. Ortada sol elimizin damarlarını özel kılacak bir durum yoktur.


1- Son Turist
11 Eylül saldırısından sonra görülmeye başlanan bir fotoğraf, kısa sürede tüm dünyaya yayılmayı başardı. Fotoğrafta New York'u arkasına almış bir turist yer alıyordu. İddiaya göre fotoğrafta yer alan uçak ise terörist kontrolündeki uçaklardan birinin Dünya Ticaret Merkezi'ne çarpmadan önceki son fotoğrafıydı. Ancak bu fotoğrafın elbette gerçekle bir ilişkisi bulunmuyordu. Çünkü fotoğraftaki uçak tamamen montajdı.

Hiç yorum yok

Comments System