Son Gönderiler

Dünyayı Aldatan En Büyük 5 Yalan5- Otopsi Edilen Uzaylıİngiliz film yapımcısı Ray Santilli, 1995'deki film gösterimi sırasında sahte bir uzaylıyı "gerçekmiş" gibi sundu. Ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan uzaylı, aslında yüksek reyting için kurgulanan 'Yapay Uzaylı'dan başka bir şey değildi. 2006 yılında Ray Santilli olayın sahte olduğunu bir belgeselde itiraf etti. Ancak bu bile otopsi videosuna gerçekten inananları durduramadı.


Bahsi geçen sahte video;
4- Dev İnsan İskeleti
Bangladeş'teki bir haber sitesinin iddiasına göre Suudi Arabistan'da petrol araştırmaları yapan bir şirket dev bir insan iskeleti buldu. İnternet sitesi, 'Bu iskelet irilikleriyle bilinen Ad kavminden birine mi ait?' sorusunu ortaya attı. Oysa dev iskelet sadece photoshop yarışması için yapılan bir çalışmaydı.


3- Su Perisi
İngiltere'de 1 Nisan günü parkta bulunan bu yaratık tüm Dünya'da büyük yankı yarattı.
Perilere inananlar bunun bir su perisi mumyası olduğunu iddia ederek forum ve benzeri sitelerde haber olarak yayınladılar.
Ancak gerçek bir süre sonra ortaya çıktı. Dan Baines adlı İngiliz, 1 nisan'a özel bir şaka yapmak istemişti.


2- Ekin Çemberleri
1980 yılında İngiltere'de bir gecede oluşan bu sembollerin UFO'lar tarafından yapıldığı ve bir çeşit harita olduğu söyleniyordu.
Ancak 1992 yılında olayın kahramanları ortaya çıktı. Ekin çemberlerini Doug Bower ve Dave Chorley adlı iki arkadaş yapıyorlardı.
15 yıldır ekin çemberleri yaptıklarını itiraf ettiklerinde bu gizemli izlerin peşinden koşanlar olanlara inanmak istemedi.


1- Helikoptere Saldıran Köpek balığı
2001 yılında National Geographic tarafından "yılın fotoğrafı" seçildiği iddia edilen bir fotoğraf e-posta yoluyla yayılmaya başladı.
Ancak olaydan kısa bir süre sonra National Geographic konu hakkında açıklama yaparak fotoğrafın sahte olduğunu bildirdi.
Fotoğraf 1966 yapımı bir Batman filminden esinlenerek yapılmıştı ve iki ayrı fotoğrafın birleştirilmesiyle oluşmuştu.

1 yorum:

  1. Berhaba Kardeşim Bana Nasil Yardimci Ola Bilirsin Bilgi Videolari Cekmey istiyorum 🙏

    YanıtlaSil

Comments System